BLOG » Sesja noworodkowa w domu czy w studio?

Sesja noworodkowa w domu czy w studio?

Jeśli zastanawiasz się, czy wybrać sesję noworodkową w studio czy w domu, to ten przewodnik pomoże Ci podjąć decyzję.

Pokażę Ci zaraz 2 galerie zdjęć. Jedna pochodzi z mojego przytulnego studia, a druga to wybrane zdjęcia z domowych sesji noworodkowych, które wykonałam w domach moich Klientów. Zastanów się, na widok których zdjęć mocniej zabije Ci serducho. To na pewno pomoże zdecydować, która opcja jest lepsza dla Ciebie i Twojej rodziny.

1. Sesja noworodkowa w studiu

Jeśli zależy Ci na sporej kolekcji zdjęć samego maluszka, zwłaszcza słodko śpiącego, to może to być opcja dla Ciebie. Moje studio jest szalenie przytulne i ciepłe, do tego minimalistycznie urządzone. Neutralne tła i meble, jakie mamy do dyspozycji gwarantują, że 100% uwagi skupi się na Was. Nie ma tu kolorowych rozpraszaczy, koszyczków itp. gadżetów, są za to naturalne tkaniny oraz garderoba dla mamy i noworodka w kremowych odcieniach (gdybyście uznali, że czegoś Wam brakuje).

Sesja ma dość przewidywalny przebieg. Skupiamy się nie tylko na zdjęciach rodzinnych, ale także na fotografiach samego maluszka. Jest czas na karmienie, przewijanie i wszystkie potrzeby Waszej rodziny. Nie musicie się także martwić o przygotowanie domu do sesji. Zabieracie tylko najpotrzebniejsze rzeczy ze sobą i przyjeżdżacie do mnie, gdzie wszystko jest już gotowe.

Otrzymacie ponadczasowe zdjęcia, do których przez długie lata chętnie będziecie wracać i Wy, i Wasze dziecko.

Po sesji noworodkowej w studio możecie się spodziewać zdjęć w poniższym klimacie:

2. Sesja noworodkowa w domu

Tu oprócz rodzinnych portretów uwiecznimy także pierwszy dom Waszej rodziny. Po latach pewnie będzie to stanowiło dodatkową wartość sentymentalną dla całej rodziny. Po zdjęciach możecie się spodziewać bardziej lifestylowego klimatu. Prawdopodobnie nie osiągniemy tu studyjnej perfekcji kolorów, kadrów, czy światła. Ale może właśnie w tych drobnych niedoskonałościach odkryjecie piękno i unikalność.

W trakcie domowej sesji noworodkowej może nam się nie udać uchwycić maluszka podczas snu. Jeśli więc na takich ujęciach Wam zależy, to zapraszam do mojego studia.

Zaletą sesji domowych jest brak ograniczeń co do wieku Maluszka. O ile na sesje studyjną najlepiej przyjechać w pierwszych 3 tygodniach życia dziecka, o tyle sesje noworodkowe w domach wykonuję do 6. tygodnia życia. Może to mieć znaczenie, jeśli po porodzie będziecie potrzebowali nieco więcej czasu na oswojenie się z nową sytuacją.

Oto przykładowe zdjęcia z domowych sesji noworodkowych moich Klientów:

Którą zatem opcję wybrać? Sesja w studio czy w domu? Obie opcje są świetne. Pytanie brzmi, które zdjęcia budzą w Was większe emocje.

A jak przygotować się do sesji noworodkowej?

Niezależnie od wybranej lokalizacji, po wstępnej rezerwacji terminu sesji otrzymacie ode mnie autorski przewodnik, który pomoże Wam przygotować się do sesji noworodkowej. Dzięki temu nie tylko będziecie mieli doskonałą pamiątkę rodzinną w postaci zdjeć, ale także przemiłe wspomnienia związane z samą sesją. Moi Klienci bardzo często doskonale wspominają ten dzień jeszcze przez długie lata. Tutaj możecie zapoznać się z rekomendacjami, w których opisują swoje doświadczenia z sesji:

Kiedy zarezerwować termin sesji noworodkowej?

Warto zarezerwować wstępny termin sesji noworodkowej jeszcze przed porodem, nawet kilka miesięcy wcześniej. Ja zapisuję sobie wtedy przewidywany termin porodu i tym samym rezerwuję dla Was jeden dzień w bliżej nieokreślonej okolicy. Jak tylko będziecie w komplecie, dacie mi znać i wtedy ustalimy konkretny termin. Jeśli jednak nie odezwaliście się do mnie przed porodem, warto dać mi znać nawet, gdy Maluszek jest już w domu. Mój grafik jest bardzo elastyczny, często przekładamy sesje nawet w ostatniej chwili. Jest więc duża szansa, że będę mogła się z Wami spotkać.

Moje studio znajduje się w Goleniowie. Na sesje domowe dojeżdżam do Szczecina, Goleniowa, Stargardu oraz okolic. Raz w miesiącu bywam także przez kilka dni w Warszawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *